"РУХАНИ ЖАҢҒЫРУ БІЛІМДІЛІК САЙЫСЫ"

Үстіміздегі жылдың 22 - ақпанында "Гуманитарлық білім" факультеті "Отан және шетел тарихы" кафедрасының "Өркениет" ғылыми үйірмесінің жоспарына сәйкес "РУХАНИ ЖАҢҒЫРУ БІЛІМДІЛІК САЙЫСЫ" атты мамандық ішілік жарыс ұйымдастырылды. Іс-шараға факультеттің профессор-оқытушылары және студенттері мен университеттің Ғылыми істер жөніндегі маманы Н.С.Аманбаев қатысты. Ғылыми үйірме жетекшісі С.С. Таубаев білімдік сайысы өткізу барысында студенттерге төмендегі ережемен таныстырды:

Білімділік сайысының шарттары

І-кезеңі "Сергіту" деп аталады. Мұнда әр командаға 20 сұрақтан оқылады. Сұрақтарға жылдам жауап беру керек. Жауап болмаған жағдайда "Келесі" деп айтылып, сұрақ өткізіледі.

ІІ-кезеңі "Жүзден жүйрік" деп аталады. Қазақстан тарихынан сұрақтар қойылады. Сұрақтар әр ұяшықтар бойынша таңдалады. Кезеңді аз балл жинаған команда бастайды. Бірінші сұраққа дұрыс жауап берсе, келесі ұяшықты таңдап ойынды жалғастырады.

ІІІ-кезеңі "Білімді мыңды жығар" деп аталады. Мұнда Дүниежүзілік тарихы пәнінен сұрақтар қойылады. Бірінші сұраққа дұрыс жауап берсе, келесі ұяшықты таңдап ойынды жалғастырады.

Сайысқа өтініш білдірген командалар төмендегідей:

"Жалын", "Алаш", "Жас тарихшылар", "Қырандар", "Ақиқат", "Сұңқарлар", "Жеті-Нұр" командалары өтініш білдірді.

Бас жүлде Жалын командасы

1. Наурызбай Әбубәкір
  2. Қаныбек Ерболат
  3. Керімбекова Дариға

Белсене қатысқаны үшін алғысхат пен марапатталады.

1. Егемұратова Балкенже
  2. Ахметжан Гулмира