Халықаралық ынтымақтастық меморандумы

Каподистриас атындағы Афина ұлттық университеті, Грекия мен Ташенев университеті, Қазақстан арасындағы ынтымақтастық
2023 жылдың 19 сәуірінде Каподистриас атындағы Афина ұлттық университетінің ғимаратында ректор, профессор Мелетиос-Афанасиос Димопулос атынан Афины Ұлттық университеті мен Тәшенев атындағы Шымкент университеті арасында ынтымақтастық туралы меморандумға қол қойылды. (Қазақстан), Ташенов университетінің президенті Серік Оңалбайұлы атындағы халықаралық қатынастар департаментінің директоры Динара Сұлтан ханым.
Меморандумға қол қоюға осы ынтымақтастыққа жауапты ғылыми тұлға ретінде доцент Апостолиа Галани және СҚУА Педагогика және бастауыш білім кафедрасының Маврикаки Інжілі профессоры, осы ынтымақтастықтың бастамашыларының бірі ретінде қатысты.
Интернационалдандыру бүкіл әлем бойынша жоғары оқу орындарының негізгі басымдықтарының біріне айналғанын мойындай отырып, осы Меморандумға сәйкес екі университет жоғары білім саласындағы ынтымақтастықты нығайту мен дамытуды және өздерінің білім беру бағдарламаларын ілгерілетуді мақсат етеді.
Екі университет бірлескен оқу бағдарламаларын, бірлескен ғылыми-зерттеу бағдарламаларын құруды және студенттер мен академиялық қызметкерлердің тәжірибелері мен білімдерін алмасуды көздеп отыр.
Кездесу барысында ректор, профессор Мелетиос-Атанассиос Димопулос қазақстандық серіктеспен бұл ынтымақтастықты құптап, академиялық ортадан тыс зерттеулердің әсерін арттыру үшін NKUA үшін экстраверттік мүмкіндіктер жасауға мүдделілігін білдірді.
Динара Сұлтан ханым ағылшын тілінде аспирантураны дамытудың келешегі, еуропалық және басқа да халықаралық бағдарламаларға бірлесіп қатысу, қазақстандық және/немесе грек студенттері мен зерттеушілерінің Қазақстан стипендиясын пайдаланатын мобильділігін және ғылыми бағдарламалармен алмасуды ерекше атап өтті.