Зерттеу дағдылары курстары

Ж.А.Тәшенев атындағы университеттің негізін қалаушылардың бастамасымен профессорлық-оқытушылық құрамның ғылыми-зерттеу жұмыстарын оңтайландыру мақсатында ғылыми-зерттеу шеберлігін арттыру курстары ұйымдастырылды. Курстарды Халықаралық қатынастар департаментінің директоры Динара Ғаббасқызы Сұлтан жүргізеді. Курсқа қатысушылардың орташа саны – 35 университет оқытушысы, олар өздерінің ғылыми зерттеулерінің нәтижелерін халықаралық рецензияланатын басылымдарда және нөлдік емес импакт-факторы бар және рейтингі жоғары журналдарда жариялау және жазу дағдыларын жетілдіруге ниетті. Web of Science және Scopus мәліметтер базасы.

Қыркүйек айының соңында Динара Сұлтан курс тыңдаушыларымен кездесу өткізіп, курстарды ұйымдастырудың мақсаттарын түсіндірді және ғылыми-зерттеу дағдылары курстары бойынша жұмыс жоспарын жүзеге асыруда тұрған бірқатар міндеттерді атады. Курстар аптасына екі рет – қашықтан, ZOOM платформасында жүргізіледі.

Курстар гипотеза әзірлеуден деректерді талдауға дейінгі зерттеу әдістерінде құнды тәжірибе береді. Қатысушылар зерттеу сұрақтарын құрастыру және дереккөздерді тиімді пайдалану дағдыларын дамытады. Курс сыни ойлауды ынталандырады және өз бетінше зерттеу дағдыларын дамытады.