СЫРДАРИЯ ЖАСТАРЫ ҚОЛДАЙДЫ!

Бүгін "Сырдария" университетінде Елорданың "Нұр-Сұлтан" атауына ауыстырылуын қолдау бойынша форум өтті.

Аталған іс-шарада, Қазақстан Республикасының Президенті Қасым-Жомарт Тоқаевтың 2019 жылғы 23 наурыздағы №6 Жарлығымен Қазақстан Республикасының Астанасы – Нұр-Сұлтан қаласы болып қайта аталуы, Ел Президентінің бұл тарихи шешімі – Қазақстан Республикасы Парламентімен бірауыздан мақұлданған, еліміздің саяси дамуындағы қалыпты жағдай болып табылатындығы туралы сөз қозғалды.

1998 жылы бой көтеріп, аз ғана уақытта әлем назарына іліккен Астана – осы уақыт аралығында еліміздің барлық аймақтарын стартегиялық тұрғыда біріктіріп, өңірлердің дамуының драйверіне айналған. Бұл жетістіктер Қазақстанның Тұңғыш Президенті, Елбасы Нұрсұлтан Әбішұлымен стратегиялық тұрғыда жоспарланып, жүзеге асырылды. Осы ретте, Астананың атауын Нұр-Сұлтан деп өзгерту біріншіден Елбасының еңбегіне лайықты құрмет көрсету болса, екіншіден Елбасының саяси бағытының сабақтастығының кепілі болып табылатындығы баяндалды.

Осыған байланысты, форумда оқу ордасының Жастар бөлімінің басшысы М.М. Бектеміс және студенттер мінберге шығып сөз алып, өз ойларымен бөлісті. Университет ұжымы тарихи шешімге қолдау білдіріп, Астананың "Нұр-Сұлтан" болып аталуына бірауыздан келісті.