«Жасанды интеллект» оқыту курсы

2024 жылдың 27 мамырында университетімізде оқытушыларға арналған жасанды интеллект бойынша бірегей курс аяқталды. Курстың мақсаты мұғалімдерді озық АИ технологиялары мен құралдарымен таныстырып қана қоймай, оларды оқу үдерісінде тиімді қолдану жолдарын үйрету болды.
Презентацияларды қорғау
Курстың шарықтау шегі «Оқу процесінде жасанды интеллектті қалай қолданамын?» тақырыбында баяндамаларды қорғау болды. Мұғалімдер жобаларын көрсетіп, ашқан жаңалықтарымен бөлісті және АИ енгізу олардың оқытуға деген көзқарасын қалай өзгерткенін түсіндірді.
Презентация тақырыптары мен идеялары
Презентациялар кең ауқымды тақырыптарды қамтыды, соның ішінде:
• Дербес оқыту: оқу материалдарын әр оқушының жеке қажеттіліктеріне бейімдеу үшін AI пайдалану.
• Білім беру деректерін талдау: оқу үлгерімін талдау және студенттердің жетістіктерін болжау үшін машиналық оқыту технологияларын қолдану.
• Әкімшілік тапсырмаларды автоматтандыру: кестелерді, жиі қойылатын сұрақтарды және басқа күнделікті тапсырмаларды автоматтандыру үшін чатботтарды және басқа AI құралдарын пайдаланыңыз.
• Интерактивті оқу материалдары: қызықтырақ және тиімді оқу тәжірибесін жасау үшін AI көмегімен интерактивті курстар мен зертханаларды жасаңыз.
Қатысушылардан кері байланыс
Оқытушылар курсты жоғары бағалап, оның практикалық бағыты мен өзектілігін атап өтті. Міне, олардың кейбір шолулары:
• «Курс маған AI білім беру процесін қалай жақсарта алатынын және оны әрбір студент үшін жекелендірілген ететінін түсінуге көмектесті».
• «Мен қазір оқытуда негізделген шешім қабылдау үшін деректерді тиімді пайдалана аламын».
• «AI күнделікті тапсырмаларды жеңілдетіп қана қоймайды, сонымен қатар интерактивті және тартымды оқу үшін жаңа мүмкіндіктер ашады».
Қорытынды
Университетіміз оқу үдерісіне заманауи технологияларды енгізіп, уақыт көшінен қалмай келеді. Біз кәсіби өсуге ұмтылатын және студенттерді оқытудың инновациялық тәсілдерін қолдануды жетілдіретін мұғалімдерімізді мақтан тұтамыз.
Курстың барлық қатысушыларына алғысымызды білдіреміз және жасанды интеллект пен білім беру саласындағы ынтымақтастық пен дамуды асыға күтеміз.

Біліктілікті арттыру институтының директоры – ф.ғ.к. Ергешбаева.