Жалған ақпаратты жоққа шығаруға ТАЛАП

TAUNEWS.KZ халықаралық ақпараттық агенттігінің шығарылымы

2020 жылдың 12 маусымында TAUNEWS.KZ INSTAGRAM әлеуметтік желісіндегі парағында «Оқуға арналған лицензиядан айырылған университеттер» кестесін орналастырды.

Кестенің 3-жолында "Сырдария" университеті (Түркістан облысы) көрсетілген, бұл Білім және ғылым саласындағы сапаны қамтамасыз ету комитетінің төрағасының ақпаратына сілтеме жасай отырып.

Алайда, Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Білім және ғылым саласындағы сапаны қамтамасыз ету комитетінің қаулысына сәйкес "Сырдария" университетінде оқуға берілген лицензияның күші жойылған жоқ, тек 7М015 бағыты бойынша магистранттарды - жаратылыстану пәндері бойынша оқытушыларды даярлауға лицензияға өтінім кері қайтарылды.

Комитет төрайымы Г.Кобенова Facebook-тің парақшасында университеттің лицензиясын тек жеке бағытта қайтарып алу туралы ақпаратты жариялады.

Сондықтан, TAUNEWS.KZ-тің "Сырдария" университетінде оқуға берілген лицензияны қайтарып алу туралы ақпараты шындыққа жанаспайды және «Бұқаралық ақпарат құралдары туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 19-бабына сәйкес теріске шығарылуы керек.

Сонымен бірге, біз Сырдария университетінің Білім сапасын қамтамасыз ету жөніндегі тәуелсіз агенттіктің (IQAA) мәліметтері бойынша, 2019 жылы Қазақстандағы ең көп салалы университеттердің ұлттық рейтингісінде 116 жоғары оқу орындарының ішінен 16-орынға, ал 2020 жылы 17-орынға ие болғанына назар аударамыз.

Сонымен қатар, білім беру қызметіне берілген лицензияны қайтарып алу туралы жалған ақпараттың жариялануы университеттің беделіне, әсіресе жоғары оқу орындарына қабылдау кезеңіне кері әсерін тигізеді.

Жоғарыда айтылғандарға байланысты біз Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес теріске шығаруды талап етеміз.