Профессор-оқытушылар СМЖ семинарына қатысты

Бүгін университеттің профессор-оқытушылар құрамы сапа менеджмент жүйесі бойынша халықаралық стандарттың ISO 9001:2015 жаңа нұсқасының практикалық аспектілерін талқылайтын семинарға қатысты.

Менеджмент жүйесінің бас кеңесшісі Бандуро Анатолий Владимирович бірнеше мәселелерді қамтитын тақырыпта дәріс оқыды. Э.Демингтің "Ұлттың байлығы басқару жүйесі арқылы анықталады" деген ұстанымын басшылыққа ала отырып, әрекеттің негізгі өлшемдері Сіз не істейсіз? Не үшін істейсіз? Оны қалай жүзеге асырасыз? деген сұрақтар төңірегінде анықталатынын атап өтті.

"Сапа менеджмент жүйесінің талаптарында" жүйенің негізгі ұғымдары, СМЖ-нің ұстанымдары, құрылымы, қолданылу саласы, нормативтік сілтемелері, көшбасшылық, саясат, жоспарлау, ресурстар, құзыреттілік, қарым-қатынас, құжат ақпараттары, әрекеттер және оларды бағалау, ішкі аудит және оны жүргізу ұстанымдары, сапа менеджмент жүйесін жақсарту т.б. мәселелер сөз болды. Анатолий Владимировичтің семинар барысындағы сауалдарына профессор-оқытушылар құрамы жұмыс тәжірибесіндегі жауаптары арқылы ой бөлісіп, жаңа талаптардың мәнін бағамдады.

Әлемнің дамыған елдерінің қатарынан орын алған АҚШ, Жапония, Германия, Қытай секілді елдердің тәжірибелері көрсеткен нәтижелері де семинар барысында сөзге алынды. Халықаралық деңгейдегі білім беру сапасын жақсарту біздің елімізде де алға қойған айқын мақсаттардың бірі екені тағы да дәйектеле түсті. Бұл семинар университеттің сапа менеджмент жүйесіндегі әрекеттерді ілгерілетуге ықпал ететініне сенімдіміз.