Образовательные гранты общественного фонда «Народ казахстана»

Фонд «Народ Казахстана» объявляет конкурс на получение грантов и стипендий в рамках реализации благотворительной программы «Образовательные гранты Общественного фонда «Народу Казахстана».
Фонд предоставляет стипендии выпускникам, сиротам и детям-инвалидам из малообеспеченных семей в сельской местности, которые не имеют возможности получать государственные или иные гранты на оплату высшего образования по программам бакалавриата.
С 10 августа по 17 августа.
Подробную информацию о программе можно найти на сайте общественного фонда «Народ Казахстана»: https://qazaqstanhalqyna.kz/ru/programs.html.
Фонд не предоставляет консультаций и информации по вопросам, связанным с приемом в УВКПЧ. По этим вопросам обращайтесь в приемную комиссию ХХОКБУ.
Требования к участникам программы:
1) из малообеспеченных семей в сельской местности, малых и моногородах;
2) дети-сироты или дети, оставшиеся без попечения родителей до достижения совершеннолетия;
3) люди с ограниченными возможностями;
4) из семей, воспитывающих детей-инвалидов;
5) дети граждан Республики Казахстан, погибших во время трагических событий января 2022 года;
6) дети, пострадавшие во время трагических событий января 2022 года;
7) Дети погибших граждан Республики Казахстан, пострадавших при чрезвычайных ситуациях (на основании решения Попечительского совета Фонда).
Максимальный возраст для участия в программе – 29 лет включительно.

Кандидат

Құжаттар

1

Барлығы үшін

- талапкердің ҰБТ нәтижелерінің түпнұсқасы,

болашақта білім алушының транскрипті;

- нотариус немесе ЖЖОКБҰ куәландырған

кандидаттың жеке куәлігінің көшірмесі

2

Ауылдық жерлерден

аз қамтылғандар,

шағын және моноқалалар.

- түпнұсқа немесе нотариус куәландырған немесе ЖЖОКБҰ (көшірмесі дұрыс) анықтама

- АӘК алушының egov.kz), өзекті

ағымдағы жыл немесе анықтама

әкімдік / жұмыспен қамту орталығы

ауданның / қаланың/кенттің / ауылдың орналасқан жері бойынша

- кандидаттың тұрғылықты жері туралы

отбасы мәртебесі (аз қамтылған отбасы), лауазымды тұлғаның қолы қойылған аудан/қала әкімінің орынбасары не кент/ауыл әкімі.

- нотариус немесе ЖЖОКБҰ куәландырған

- жалпы орта білім туралы аттестаттың көшірмесі білім беру (ауыл мектебі, мектеп шағын немесе моноқала).

3

Жетім балалар немесе кәмелетке толғанға дейін ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар.

- нотариус немесе ЖЖОКБҰ куәландырған:

- екеуінің де қайтыс болғаны туралы куәліктің көшірмесі немесе жалғыз ата-ана немесе басқалар жоқтығын растайтын құжаттар

- ата-аналар (айыру туралы сот шешімі

ата-ана құқықтары туралы хабар-ошарсыз кетті деп тану,

- оларды қайтыс болды деп жариялау, тану

қабілетсіз (шектеулі қабілетті);

- баланы беру туралы шарттың көшірмесі

патронаттық тәрбие.

4

Мүгедектігі бар адамдар.

- нотариус куәландырған кандидаттың мүгедектігі туралы анықтама (медициналық-әлеуметтік сараптама)

ағымдағы жылға өзекті.

5

Мүгедек балаларды тәрбиелеп отырған отбасылардан шыққан адамдар.

- нотариус немесе ЖЖОКБҰ куәландырған:

- туу туралы куәліктің көшірмесі

- мүгедектігі бар баланың тууы туралы

отбасы мүшесінің сандары (растайды

баламен туыстық байланыс (қан)

18 жасқа дейінгі мүгедектік);

- балалардың мүгедектігі туралы анықтаманың көшірмесі

(18 жасқа дейінгі мүгедектігі бар бала)

ағымдағы жылға өзекті отбасы.

6

2022 жылғы қаңтардағы қайғылы оқиғалар кезінде қаза тапқан Қазақстан Республикасы азаматтарының балалары;

2022 жылғы қаңтардағы қайғылы оқиғалар кезінде жараланған балалар;

Төтенше жағдайлар кезінде зардап шеккен Қазақстан Республикасының қаза тапқан азаматтарының балалары (Қордың Қамқоршылық кеңесінің шешімі негізінде).

Қордан жасалатын анықтама құжаттама негізінде.

Теги: