"Орыс тілі мен әдебиеті" мамандығының студенттері "Филология және гуманитарлық білім" факультетінде Масленица мерекесін атап өтті

Масленица - бұл ежелгі орыс мерекесі - қысты және көктемді қарсы алу.

Мерекелік безендірілген залда бай столдар болды, олардың ортасында күн тәрізді дөңгелек - Масленицанің символы бар құймақ тағамдары болды. Мерекелік безендірілген залда мол үстелдер, ал үстелдердің ортасында күн тәрізді дөңгелек құймақ бар ыдыс-аяқтар - Масленицанің нышаны болды. Барлығын студенттердің өздері дайындады. Қонақтар Айбекова Айдана мен Мамыр Жанерке пісірген ең дәмді құймақтарды жоғары бағалады. От-18 тобының үстелінде боялған самовар, Хохлома өрнектерімен безендірілген ағаш ыдыс тұрды.

Мерекелік жарқын қол орамалдары бар көйлектердегі қыздар ән айтып, би биледі, өлең оқыды және тақпақтар айтты. Барлық студенттер мен қонақтар "Катюша" әнін орындаған От-18 тобымен бірге ән айтты. Асық ойнаған Есілбекова Айданаға (ОТ-19 тобы) қатты қол шапалақтады. От-19 тобының студенті Тұрсынбекова Айгүл жұмбақтарды анықтау байқауында бірінші орынды жеңіп алды.

Мерекеге келген қонақтар - оқытушылар мен қызметкерлер, құймақ, пирог, торт, салаттармен емделді.

Бәрі өте дәмді болды! Барлығы көңілді болды!

Қош бол, қыс! Сәлем көктем!

Теги: