Теңге –Қазақстан тәуелсіздігінің символы

Ел егемендігінің белгісі – мемлекеттік рәміздер ғана емес, сонымен қатар ұлттық валюта да тәуелсіздік атрибуттарының бірі.
Қазақстан тәуелсіздігін алғанына 2 жыл толмай жатып, 1993 жылы 15 қараша күні теңгені ресми түрде ақша айналымына енгізіп үлгерді. Содан бері елімізде бұл дата ұлттық валюта күні ретінде тойланып келе жатыр. Биыл ұлттық валютамыз – теңгенің қаржы нарығында айналымға енгеніне сонау 1993 жылдан бастап 30 жыл толып отыр.
Осыған орай, бүгін «Экономика және құқық» кафедрасының ұйымдастыруымен «ТЕҢГЕ –ҚАЗАҚСТАН ТӘУЕЛСІЗДІГІНІҢ СИМВОЛЫ» атты салтанатты жиынын ұйымдастырылды.
Шараға Тәшенев атындағы университетіміздің ректоры, т.ғ.к., доцент Қанат Сейтжанұлы мен бітіруші түлектерді жұмыспен қамтамассыз етуші қонақтар қатысты. Атап айтар болсақ,
ҚР Ауыл шаруашылығы министрлігі «Ауыл шаруашылығы дақылдарының сорттарын сынау жөніндегі Мемлекеттік комиссия» РММ ТОФ басшысы - Жумжаев Ғалым Құралбекұлы, Азала Котон ЖШС қаржылық директоры - Байтилеуов Сәбит Султанұлы, Шымкент өңірлік филиалының карточкалық бизнес орталығының бас менеджері- Расилова Айнур Айхинбековна, «Казпошта» АҚ Шымкент поштамты филиалының бизнес жөніндегі директорының орынбасары - Жармухамбетова Алмагуль Қазыбаевна, бизнес-тренер- Сарсенова Анара Кайроллаевна, Бухгалтер- Юлдашева Дильшода Муминтаевна, АҚ Fortebank филиалының директоры - Макулбаев Ануар Орынбекович, - «Fortebank» АҚ заңды тұлғаларды кредиттеу жөніндегі директордың орынбасары- Бегалиев Алибек Бекжигитович қатысып, студенттерімізбен кездесті.