Мектеп бітірушілердің пәнаралық олимпиадасы болып өтті

2018 жылдың 27 сәуірінде "Сырдария" университетінің 20 жылдық мерейтойына арналған дәстүрлі мектеп бітірушілердің аймақтық пәнаралық олимпиадасы болып өтті. Олимпиада дарынды оқушылардың оқу–танымдық қабілеттерін ынталандыру, пәндік білімдерін анықтау, ғылымға деген қызығушылықтарын дамыту мақсатына орай ұйымдастырылды.

700-ге жуық оқушы қатысқан олимпиада 15 бағыт бойынша жүргізілді. Бағдарламаға сәйкес қатысушылар "Қазақстан студенттер сарайында" тіркеліп, ашылу салтанатына қатысты. Әр бағыттың шарттарына сәйкес тапсырмаларды орындады.

Олимпиаданың қорытынды көрсеткіштерінің негізінде жеңімпаздар төмендегіше марапатталды:

"Болашақ биолог – 2018" бағыты бойынша:

І орын –Дарын мектеп-гимназиясының оқушысы Махмеджан Досмұхамед;

ІІ орын - І. Жансүгіров атындағы ЖОМ оқушысы Алдан Ердаулет, Титов атындағы ЖОМ оқушысы Мырзакул Аякөз;

ІІІ орын - Т.Рысқұлов атындағы ЖОМ оқушысы Әбіш Айсері, Қ.Дәрімбаев атындағы ЖОМ оқушысы Балтабай Айжан, Б.Момышұлы атындағы ЖОМ оқушысы Әсілтай Асылбек.

"Болашақ географ – 2018" бағыты бойынша:

І орын – №123 ЖОМ оқушысы Әлімқұл Сымбат;

ІІ орын – Дарын мектеп-гимназиясының оқушысы Нұрбек Жанар, І.Жансүгіров атындағы ЖОМ оқушысы Мұсахан Балнұр.

ІІІ орын – Тұран мектеп-гимназиясының оқушысы Құрбанова Гүлзинат, Б.Момышұлы атындағы ЖОМ оқушысы Еркінбекқызы Мадина, Дарын мектеп-гимназиясының оқушысыСатылхан Күмісбек.

"Сән әлемі– 2018"бағыты бойынша:

І орын – І. Жансүгіров атындағы ЖОМ оқушысы Әлайдар Аружан;

ІІ орын – М.Мәметова атындағы ЖОМ оқушысы Бердіқұл Нұргүл, І.Жансүгіров атындағы ЖОМ оқушысы Файзулла Динара;

ІІІ орын – М.Мәметова атындағы ЖОМ оқушысы Акбарова Айжан, Ю.Гагарин атындағы ЖОМ оқушысы Амангелді Айнұр, Болашақ ЖОМ оқушысы Уәлихан Айнұр.

"Жас спортшы – 2018" бағыты бойынша:

І орын – С. Қожанов атындағы ЖОМ оқушысы Махай Асылбек;

ІІ орын – Мырзашөл атындағы атындағы ЖОМ оқушысы Кемал Ермахан, І.Жансүгіров атындағы ЖОМ оқушысы Срайыл Сералы;

ІІІ орын – Әл Фараби атындағы ЖОМ оқушысы Абулов Арсланбек, Ынтымақ ЖОМ оқушысы Қалиев Нұржан, №121 ЖОМ оқушысы Сламқұл Жанболат.

"Жас суретші – 2018" бағыты бойынша:
І орын – №124 ЖОМ оқушысы Нұрымова Қойсынай;
ІІ орын – Титов атындағы атындағы ЖОМ оқушысы Икият Нұрсейт;
ІІІ орын – І.Жансүгіров атындағы ЖОМ оқушысы Қаратай Алмат.

"Жас бағдарламашы - 2018" бағыты бойынша:
ІІ орын – Я.Есенбеков атындағы ЖОМ оқушысы Сүлей Сымбат;
ІІІ орын - №123 ЖОМ оқушысы Шамсутдин Әсем.

"Сөз сыры" бағыты бойынша:

І орын - Үлгілі ЖОМ оқушысы Пердебай Ералы;

ІІ орын - Б.Момышұлы атындағы МГ оқушысы Пердебай Ерсұлтан, М.Тоқжігітов атындағы ЖОМ оқушысы Жолдасбек Қуантай;

ІІІ орын - Н.Исмаилов атындағы ЖОМ оқушысы Құдайберген Нұргүл, Т.Аубакиров атындағы ЖОМ оқушысы Маханбетова Жадыра, Дәуір ЖОМ оқушысы Төребай Аружан.

"Жас математик – 2018" бағыты бойынша:

І орын – Дарын МГ оқушысы Қадырқұлов Жеңіс;

ІІ орын – І.Жансүгіров атындағы ЖОМ оқушысыНиетбек Бақдаулет, М.Өтемісұлы атындағы ЖОМ оқушысы Ахмет Жұлдыз;

ІІІ – М.Әуезов атындағы ЖОМ оқушысы Абсамат Жандос, Ж.Сүлейменов атындағы ЖОМ оқушысы Дербіс Зарина, Қ.Дәрімбаев атындағы ЖОМ оқушысы Тасов Нұрасыл.

"Өнер құдіреті" бағыты бойынша:

І орын – Асық ата ЖОМ оқушысы Бегалы Ердос;

ІІ орын – Ю. Гагарин атындағы ЖОМ оқушысы Асенов Дияс, Н. Исмайлов атындағы ЖОМ оқушысы Мұса Бекжан;

ІІІ орын -Мақталы-5 ЖОМ оқушысы Мырзамұрат Уәлихан, М.Мәметова атындағы ЖОМ оқушысы Әмірхан Айсапар, О. Бапышев атындағы ЖОМ оқушысы Мықтыбек Бекболсын.

"Қызықты психология" бағыты бойынша:

І орын – Дарын МГ оқушысы Құрманбек Ақнұр;

ІІ орын –Мырзашөл ЖОМ оқушысы Асқарбекқызы Ақдидар, М.Өтемісұлы атындағы ЖОМ оқушысы Ибрагим Ақерке;

ІІІ орын – І.Жансүгіров атындағы ЖОМ оқушысы Ниетбек Сапаркүл, А.Байтұрсынов атындағы ЖОМ оқушысы Нәлібаева Меруерт.

"Жас тарихшы – 2018" бағыты бойынша:

І орын – Ж.Сүлейменов атындағы ЖОМ оқушысы Момбекова Балгерім.

ІІ орын –М.Мәметова атындағы ЖОМ оқушысы Ахан Аружан, Дарын МГ оқушысы Қабылбек Мақсат.

ІІІ орын – Нұрлы жол ЖОМ оқушысы Аязбекова Аяжан, Тұран ЖОМ оқушысы Айтуған Азамат, №114 ЖОМ оқушысы Кәрім Оралбек.

"Тілдарын" бағыты бойынша:

І орын – Б.Момышұлы атындағы МГ оқушысы Бекболат Ғазиза;

ІІ орын – Дарын МГ оқушысы Махан Аружан, Б.Момышұлы атындағы МГ оқушысы Руслан Рауан;

ІІІ орын – І.Жансүгіров атындағы ЖОМ оқушысы Нәлібай Динара, Дарын МГ оқушылары Әбдіғаппар Ақбота, Тұрғанбай Айдана.

"Слова, слова, слова..." бағыты бойынша:

І орын – Титов ЖОМ оқушысы Құдайберген Фатима;

ІІ орын – №13 ЖОМ оқушысы Ковельчук Ольга Анатолевна, Дарын МГ оқушысы Исакова Еркежан;

ІІІ орын –Н.Ондасынов атындағы ЖОМ оқушылары Қайберен Жұлдызай, Орынбасар Жулдыз, Б.Момышұлы атындағы МГ оқушысы Шаншар Зарина.

"Жас физик – 2018" бағыты бойынша:

І орын –Дарын МГ оқушысы Мейірбек Қазыбек;

ІІ орын –І.Жансүгіров атындағы ЖОМ оқушысы Айтбай Ажар, Нұрлы жол ЖОМ оқушысы Саттар Ердәулет;

ІІІ орын –Абай атындағы ЖОМ оқушысы Халмурза Баршынай,Б.Соқпақбаев атындағы ЖОМ оқушысы Райымқұл Жансая, Т.Рысқұлов атындағы ЖОМ оқушысы Нұрлыбекұлы Бекболат.

"Жас химик – 2018" бағыты бойынша:

І орын – Дарын МГ оқушысы Нұрбай Әдемі;

ІІ орын – Б.Момышұлы атындағы МГ оқушысы Нұржаубек Ұлдана, И.Панфилов атындағы ЖОМ оқушысы Босын Мадина;

ІІІ орын – Қ.Дәрімбаев атындағы ЖОМ оқушысы Керімқұл Әділ, №13 ЖОМ оқушысы Қалдыбай Айзада, Ғ.Мұратбаев атындағы ЖОМ оқушысы Бегалы Арайлым.

Аймақтық олимпиадаға қатысушыларға арналған концерттік бағдарлама оқушыларға мерекелік көңіл-күй сыйлады.