«Некені тоқтату» тақырыбында ашық дәріс

«Экономика және құқық» кафедрасының аға оқытушысы И.М.Усенов «Отбасы құқығы» пәнінен, «Некені тоқтату» тақырыбында ашық дәріс сабағын өтті.

Сабаққа білім беру бағдарламаларын әдістемелік қамтамасыз ету бөлімінің маманы Сатыбалдиева М.Т., «Экономика және құқық» кафедрасының меңгерушісі Бакиров Е.А. және кафедраның профессор-оқытушылар құрамы қатысты.

Дәріс алдын-ала дайындалған мультимедиялық көрнекі құралдарды қолдану негізінде жүзеге асырылды. Лекцияның әрбір сұрағын ашуда лектор көрнекілік принципін негізге алып, интерактивті оқыту әдістерін қолдану арқылы білім алушылардың қызығушылығын арттыра білді.

Тақырыпты ашу барысында студенттер бейнебаян бойынша сұрақтарға жауап берді; берілген ұғымдарға анықтама берді: некенің бұзылуы, некенің тоқтатылуы, некенің жарамсыздығы; ерлі-зайыптылардың ажырасу себептерін талдады, кемінде үш себеп келтіріп, салдарын анықтады; берілген тақырып шеңберінде таңдалым бойынша жағдаят құрастырды және шешті. Лектор мен білім алушылар арасындағы кері байланыс лекция барысындағы сұрақ-жауап, пікірталас барысынан көрінді.