"Фарабитанушы Ақжан әл-Машани мұрасын дәріптеу" атты пікір алмасу алаңы

Әбу Насыр әл-Фарабидің 1150 жылдығына арналған «Фарабитанушы Ақжан әл-Машани мұрасын дәріптеу» атты  пікір алмасу алаңы

Өткізілетін күні мен уақыты:  26 қараша 2020 ж.,  сағат 12:00

Конференция идентификаторы: 6253826785

Кіру коды: 143143

Жұмыс тілі: қазақ тілі

Модератор: Мейірхан Мырзаханұлы – Syrdariya University Students Union Төрағасы, Жастар бөлімінің басшысы.

БАҒДАРЛАМАСЫ

Дөңгелек үстел мақсаты: Ғұлама ғалым Әбу Насыр әл-Фарабидің 1150 жылдығы елі-мізде ғана емес, ЮНЕСКО деңге-йін-де аталып өтпек.

Ал жылдан жылға әл-Фарабидің ғылыми мұраларын оқулықтарға, оқу үдерісіне енгізу, білім алушыларды ұлы баба өнегесінде оқыту және тәрбиелеу мәселесінің өзектілігі артып келеді. бүкіл мұсылман шығысында жас ұрпаққа әл-Фараби мұраларын оқыту туралы тұңғыш рет ой қозғап, ғұламаның ұлы ойшыл-философ, математик, жаратылыстанушы, музыкатанушы, педагог ретіндегі еңбектерін зерттеуге, жарыққа шығаруға және насихаттауға өлшеусіз үлес қосқан көрнекті ғалым, профессор Ақжан әл-Машани (Машанов)  туралы сөз қозғау.

Уақыты

Іс-шара

15.00-15.05

Модератордың алғы сөзі Мейірхан Мырзаханұлы – Syrdariya University Students Union Төрағасы, Жастар бөлімінің басшысы