Ғылыммен сусындаған күн: Халықаралық ғылыми семинар

2024 жылдың 26 қыркүйекте Ж.А.Ташенев атындағы университетінің «Ағылшын тілі» кафедрасының ұйымдастыруымен «”Integration of Virtual Reality into the Educational Process: Prospects and Challenges of Modern Higher Education”» атты Халықаралық ғылыми семинар өтті.
Семинарға кафедра оқытушылары,магистранттары және АҚШ, Ұлыбританияның, Ресей университеттерінде қызмет атқаратын ағылшын тілі мамандары қатысты.
Семинар аралас форматта өте қызықты болды.
Семинарға арнайы шақырылған қонағымыз, АҚШ-тың Миннесота штатынан келген тіл тасушы Melissa Lindsey келді. Ол “Artificial Intelligence in Education” тақырыбында баяндама жасады.
Кафедра оқытушылары мен магистранттары баяндамаларды тыңдап, қызу талқыға түсті. Кафедра аға оқытушысы Мирзагаликова С.Т. “The use of  interactive teaching  methods in foreign language lessons at a university», тақырыбында баяндама жасағаннан кейін,  Мәскеү Финансовый университетінің ағылшын тілі және кәсіби коммуникация кафедрасының  доценті, филология ғылымдарының кандидаты Торбик Елена Михайловна “Five necessary roles of a teacher during a  lesson» атты тақырыбында презентация қөрсетті. Ұлыбританияның Хаддерсфилд британдық іскерлік әкімшілендіру университететінен шықырылған Okere Arnold «Techniques of teaching English to students» тақырыбында презентация көрсетіп өз тәжірибесімен бөлісті. Сондай ақ, ағылшын тілін оқытудың түрлі инновациялық әдістерін, жасанды интеллекттің білім беру мүмкіндіктерінің мәселелерін, шет тілін оқыту әдістері саласындағы соңғы технологияларды қолдануды сияқты заманауи тақырыптар талқылады.
Әріптестер қызығушылық танытқан мәселелерді қызу талқылап, жоғары оқу орнында ағылшын тілі сабағында жаңа технологияларды ғылыммен ұштастырды.