2,4-курс студенттерінің кәсіптік практикасын орнықтыру конференциясының есебі

25 қаңтар 2021жылы «Сырдария» универсиетінде 2,4 курс студенттерінің орнықтыру конференциясы өтті.
Конференцияны универсиеттің кәсіптік практика жетекшісі Исаева Күлайна Әліқұлқызы жүргізді.
Ол өз сөзінде болашақ мамандардың теориялық білімдерін практикамен ұштастыратын негізгі форма – кәсіптік практика. Ресейдің белгілі жазушысы В.Афанасьев: «Теория мен практиканың айырмашылығы – тәжірибеде. Теория дегеніміз-өткен ұрпақтардың жинаған практика. Практика дегеніміз-өзіміз жинақтайтын іс-тәжірибе. Теорияны да, тәжірибені де ескерген жөн. Теориямен нығайтылмаған тәжірибе ешқашанда тиімді болмайды» - деп тұжырым жасаған екен.
Осы мәселені жүзеге асыруда университеттің 2-курс студентері екі аптаға, 4-курс студенттері 10 аптаға практикаға жолдама алып отыр.
1.Университеттің Оқу және оқу-әдістемелік жұмыстар жөніндегі проректор м.а., философия докторы (PhD) Тоқмурзаев Бақыт Саманұлына сөз беріледі. Пандемияға байланысты практиканың қалай ұйымдастырылатыны жөнінде мәліметтер берді. ҚР Білім және ғылым министрлінің бұйрықтарымен таныстыра отырып практиканттарға сәттілік тіледі.
2. «Филология және гуманитарлық білім» факультетінің деканы, т.ғ.к., аға оқытушы Мейірбеков Мырзабай Балтабайұлы, «Дене шынықтыру және спорт» факультетінің деканы, п.ғ.к., аға оқытушы Мырзабек Лесбек Әліпұлы, «Өнер» факультетінің профессор Бөрі Иса және «Педагогика және психология» кафедрасының ғ.м., аға оқытушысы Таштауова Жанар Хандилдақызы т.б. өз тілек, ұсыныстарын білдірді.
2020-2021 оқу жылында 130-дан астам келісім шарт түзілді. Жалпы қаланың, жалпы орта мектебі коммуналдық мемлекеттік мекемелерімен, Мақтаарал, Жетысай аудандық соты, мен Жетісай ауданының полиция бөлімі, Мақтаарал ауданының экономика және қаржы бөлімі, Жетісай ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі, «ҚР Ұлттық кәсіпкерлік палатасы» Жетісай аудандық филиалы, Жетісай аудандық почта байланыс торабы, Жетісай аудандық «Экономика және қаржы» бөлімі т.б. Сонымен Қөкшетау облысы, Түркістан облысының Созақ, Ордабасы, Келес, Сарыаағш, Шардара ауданының білім беру мекемелері т.б.
4-курс студенттерін Универсиетет ректорының 25-желтоқсан 2020 жыл №200 бұйрығымен, 2-курс студенттерін Универсиетет ректорының 25-желтоқсан 2020 жыл №201 бұйрығымен практикаға жіберілді.

Кәсіптік практика жетекшісі  Исаева Күлайна Әліқұлқызы