Оқушылардың мотивациясы және интерактивті технологиялар

Ф.ғ.к. Ж.Н.Ботабаеваның ашық сабағына қатыстым. "Әдебиеттануға кіріспе" пәнінен орыс тілі мен әдебиеті мамандығының 1 - курс студенттеріне қажетті мағлұматтар мен көрнекіліктің заманауи үлгісін пайдаланған дәріс болды. Шәкірттер "Әдебиеттегі тек, жанр, жанрлық түрлер" тақырыбын жан-жақты меңгеруге мүмкіндік алды. Ашық сабаққа қатысқан оқытушыларға үлгі боларлық деңгейде өтті.

Студенттер өздерін табысты, интеллектуалды құзыретті және сұранысқа ие болуы үшін оларға қалай қолайлы жағдай жасауға болады?
Шетел тілдері кафедрасының профессорлық-оқытушылық құрамы оқу үдерісінде дәл осындай тиімді және нәтижелі академиялық сабақтарды құруға бағытталған.
2023 жылдың 18 қазанында филология ғылымдарының кандидаты Ж.Н. Ботабаева ОП 6В01702 «Орыс тілі мен әдебиеті мұғалімдерін даярлау» мамандығының студенттеріне «Әдебиеттану ғылымына кіріспе» пәнінен «Әдебиеттік тектер, түрлері және жанрлары» тақырыбында ашық сабақ өткізді.
Сабақта мұғалім мен оқушылардың бірлескен, ұжымдық іс-әрекет түріндегі белсенді әрекеттестігі көрсетілді.
Оқушыларға қолайлы жағдай жасалды, оқу-тәрбие процесінің тиімділігі мен өнімділігін анықтайтын мотивациялық тапсырмалар берілді. Проблемалық-тақырыптық дәріс барысында Жанна Нұрәліқызы Ботабаева оқытылатын тақырып бойынша лекция-визуализация, блиц-тест, миға шабуыл, әдеби дереккөздер көрмесі сияқты оқытудың интерактивті түрлерін шебер пайдаланды.
Қойылған мәселелер мен тапсырмаларды шешу нәтижесінде студенттер кәсіби іс-әрекетке дағдыланып, шығармашылық шабыт алды.