Ашық сабақ

Жұмабек Ахметұлы Тәшенев университеті «Филология» факультетінің тәжірибелі ұстаздары жоспар бойынша бектілген ашық сабақтарды жыл басынан бері өткізіп келеді.
30.10.2023 жылы «Тілдер және әдебиет» каферасының аға оқытушысы, филология ғылымдарының кандидаты Болат Ермекұлы Қалыбековтың  «Орыс тілі мен әдебиеті» мамандығы 1 курс студенттеріне «Қазақ тілі» пәнінен «Етістік» тақырыбындағы практикалық сабағына қатыстық. Тілді меңгертудің түрлі әдіс-тәсілдері бар. Грамматиканы жалаң оқыту, анықтамаларды жаттату – бүгінгі күнде ескірген әдіс. Шәкірттерді неғұрлым көп сөйлету, сауатты жазуға машықтандыру – тіл  сабағындағы басты мақсат. Оқытушы осы ұстанымды басшылыққа ала отырып «Сөз таптары туралы ертегі» атты мәтінмен студенттерді сөйлете білді. Етістік туралы әңгіме барысында түсінік берілді. Бір сөзбен айтқанда, сабақ жоғары деңгейде өтті.