Ғылыми-практикалық семинар

2024 жылдың 22 сәуірінде Тәшенев атындағы университетте IT, экономика және құқық факультетінің экономика және құқық кафедрасы баяндамашы, Қарағанды университетінің Құқықтық және экономикалық зерттеулер ғылыми-зерттеу институтының жетекші ғылыми қызметкерімен кездесу ұйымдастырды. Қазтұтынуоуз, т.ғ.д., доцент Феткулов Аликжан Халелович. «Тау-кен немесе құрылыс жұмыстары кезінде қауіпсіздікті қамтамасыз етудегі қылмыстық-құқықтық және криминологиялық мәселелер» тақырыбында ғылыми-тәжірибелік семинар өткізді.
Семинардың мақсаты – Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігі Ғылым комитетінің (IRN AR 19675171) қаржылық қолдауымен жоба аясында.
Семинарда Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің 277-бабында көзделген жауапкершілікті көздейтін қылмыстық құқық бұзушылықтарды саралау мәселелері талқыланды. Қылмыстың сабақтас белгілерін ажырату критерийлеріне ерекше назар аударылды, атап айтқанда, тау-кен немесе құрылыс жұмыстарын жүргізу кезіндегі қауіпсіздік ережелерін бұзу (ҚР ҚК 277-бабы) мен еңбекті қорғау ережелерін бұзу (ҚР ҚК 277-бабы); Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің 156-бабы) жүзеге асырылды. Құқықтық талдау жүргізіліп, аталған қылмыстық құқық бұзушылықтардың белгілері қарастырылып, оларды жетілдіру бойынша ұсыныстар мен ұсыныстар берілді. Қауіпсіздік және еңбекті қорғау саласындағы құқық бұзушылықтардың алдын алу мәселелері де қарастырылған. Олар біздің профессорлық-оқытушылар құрамын бірлескен гранттық жобаларға қатысуға шақырды, осыған байланысты бұл ғылыми-тәжірибелік семинар «Экономика және құқық» кафедрасының профессорлық-оқытушылық құрамы мен университеттің ғылыми жастары арасында үлкен ғылыми қызығушылық тудырды. Ж.А. Тәшенева.
Қазтұтынуодағы Қарағанды университетіне жемісті ынтымақтастық үшін, сонымен қатар п.ғ.д., доцент Феткулов Аликжан Халелұлының қызықты кездесуі үшін алғыс айтамыз.