Парламент депутаттары студент жастармен кездесті

ҚР Парламенті Сенаты және Мәжілісінің депутаттары Ж.Тәшенев университетінің ұжымымен және студенттермен кездесіп, АЭС салу мәселесін талқыға салды.
Жиынға Сенат депутаттары - Нұртөре Жүсіп, Нұрлан Бекназаров, Айгүл Қапбарова және Мәжіліс депутаты Данабек Исабеков, қала мәслихатының төрағасы Бахадыр Нарымбетов, қалалық маслихат депутаты Альбина Елшиева мен Ж.Тәшенев университеті АҚ Басқарма басшысы- Оңалбай Аяшұлы мен университет ректоры Байболов Қанат Сейтжанұлы қатысты.
Депутаттар елімізде АЭС салудың қажеттілігі туралы кеңірек түсіндіріп, студенттердің сұрақтарына жауап берді.
Сенат депутаты Нұртөре Жүсіп:
– Әлемнің көптеген елдерінде атом реакторлары жұмыс істеп тұр. Жалпы болашақта энергетикалық тәуелділіктен арылу үшін біздің елімізге де АЭС қажет. Бүгінде атом энергетикасы саласында зерттеу жұмыстары жүргізілуде. 1800-ге жуық азамат осы салада білім алуда. Мамандар даярлау қолға алынған. Сол себептен біз де көштен қалмауымыз керек. Барша ел азаматтарын жалпыұлттық референдумге белсенді қатысуға шақырамын, – деп жиынды қорытындылады.