Кәсіби бағдар жұмысы

Қазақстандық қоғамның қазургі даму жағдайында мектеп оқушыларының кәсіби бағдары өзекті мәселелердің біріне айналды. Кең ауқымды дағдыларды дамыту негізінде білім алушылардың ЖОО білімін жалғастыруы және кәсіби өзін-өзі анықтауы үшін академиялық дайындығын қамтамасыз етуге қолайлы білім беру кеңістігін жасау мақсатында Ж.А.Ташенев атындағы университетінің филология факультеті кәсіби бағдар жұмыстарының маманы Есжанова Г.Д. және Арыстан Г.А. Шымкент қаласы Х. Досмухамедов атындағы №4 ЖОМ оқушыларының кәсіби бағдарын қалыптастыруға басты назар аударып бітірушілерге олардың мүдделері мен қабілеттеріне сәйкес кәсіби өзін-өзі анықтауына көмектесті, бітірушілерге өмір бойы білім алуын жалғастыруға оң көзқарасының, өмірде мансаптық өсуі мен танымдық процесін реттеуге даярлығының қалыптасуына консультация жүргізді.